Endring av verdipapirforskriftens regler om opptak av telefonsamtaler? At det var?

FinanstilsynetPressRLS.png
(Screenshot: Finanstilsynet.no)

Denne pressemeldingen dumpet inn i RSS leseren, og jeg må erklære min uvisshet: har vi en regel om telefonsamtaler i verdipapirforskriften? Og mitt neste spørsmål er: hvordan håndheves dette?
§1-3 opphører og skal erstattes med:

§10-31: 1) Verdipapirforetak skal foreta lydopptak av alle telefonsamtaler i tilknytning til ytelse av investeringstjenester som nevnt i verdipapirhandelloven § 2-1 første ledd nr. 1 til 6.

Da vet jeg det.

Merket med ,

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut / Endre )

Twitter picture

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut / Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut / Endre )

Google+ photo

Du kommenterer med bruk av din Google+ konto. Logg ut / Endre )

Kobler til %s

%d bloggers like this: